Vitázik a világ ifjúsága
Iskolánk a 2014/2015-ös tanév óta vesz részt a Vitázik a világ ifjúsága elnevezésű versenyen. A projektben tíz közép- és kelet-európai ország diákjai tanulják meg, hogyan alkossanak véleményt, védjék meg álláspontjukat, és hogyan szálljanak szembe mások véleményével kritikusan, tárgyilagosan és fair módon.
A Budapest Osztrák Iskola a projekthez való csatlakozásakor vitaklubot indított diákjai részére, amelyben az érdeklődő diákok délutánonként, kiegészítő tanórák keretén belül, rendszeresen aktuális iskolai, társadalmi és politikai témákat vitatnak meg. A vitaklub munkájának a célja a beszédkészség, a retorikai jártasság, a véleményalkotás és a személyiségfejlesztés elősegítése.
Az tanév során a februári iskolai döntő kiemelkedő jelentősséggel bír, amely során a két legsikeresebb vitázó kiválasztására kerül sor, akik az iskolák közti versenyen és sikeres szereplés után további versenykörökben képviselik iskolánkat.
További információk a projekttel kapcsolatban:
http://www.jugend-debattiert.eu/
https://www.goethe.de/ins/hu/de/spr/unt/ver/jdi.html
Vezetőtanár: Iványi Rudolf